Burmistrz Niedziółka deklaruje wsparcie dla kętrzyńskiego szpitala

Fot. FB/ryszardniedziolkaofficial

Burmistrz Ryszard Niedziółka zadeklarował wsparcie dla kętrzyńskiego szpitala. „Podjąłem decyzję o przeznaczeniu z budżetu miasta 300.000 złotych na zakup respiratorów i innego sprzętu medycznego” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.Burmistrz, który z powodu choroby w ostatnim czasie do najważniejszych działań – nie tylko związanych z koronawirusem – delegował swojego zastępcę, w środę wieczorem napisał na Facebooku: – Szanowni Państwo. Mamy sytuację dotąd niespotykaną, więc nasze działania muszą być konkretne i zdecydowane. Dlatego podjąłem decyzję o przeznaczeniu z budżetu miasta 300.000 złotych na zakup respiratorów i innego sprzętu medycznego dla naszego szpitala. Obserwuję wszystko co dzieje się wokół stanu zagrożenia koronawirusem i dostrzegam problemy sprzętowe w całym kraju. Jednak należy zauważyć, że ten stan też się zmienia, bo pomoc płynie z różnych stron. Dlatego chcemy pomóc, ale nie będziemy sami decydować jakie są priorytety aby nie tworzyć chaosu.

Ryszard Niedziółka powołał się też na korespondencję szefa WOŚP z ministrem Łukaszem Szumowskim, z której wynika, że Owsiak razem z fundacją WOŚP czeka na wskazanie konkretnych potrzeb przez odpowiednie służby odpowiedzialne za walkę z epidemią. – Idąc tym śladem, przenosząc to na nasze lokalne warunki, miasto postanowiło zarezerwować w budżecie kwotę 300 tys zł z przeznaczeniem na dosprzętowienie szpitala powiatowego w tym trudnym czasie. Bo szpital to jest nasze „front office” w walce z wirusem i to szpital wskaże dokładne potrzeby, jaki to będzie sprzęt, ile respiratorów, a ile innych urządzeń.

Wniosek w tej sprawie ma zostać przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 26 marca bez udziału mieszkańców.

źródło: facebook

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net