Mrągowo. Pięć osób z podejrzeniem zakażenia, 16 poddanych kwarantannie i blisko 150 pod dozorem

Fot. Paweł Krasowski/UMM

Jak poinformowała dyrektor mrągowskiego Sanepidu na tę chwilę (18.03) pięcioro mieszkańców powiatu mrągowskiego z podejrzeniem zarażenia koronawirusem znajduje się w szpitalu w Ostródzie. – Wyniki nie są jeszcze znane, przypadki zakażeń nie są potwierdzone – mówi Beata Doraczyńska.


Podczas środowego spotkania przedstawicieli samorządów z powiatu mrągowskiego, służb mundurowych i medycznych, dotyczącego sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podała również, że 16 osób poddanych jest domowej kwarantannie, a około 150 jest pod dozorem epidemicznym. Jak powiedziała – wszystko jest pod kontrolą, nie ma powodów do paniki.

Pomoc w walce z epidemią zaoferowało wojsko. Przedstawiciel 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapewnił, że powiat mrągowski jest pod opieką żołnierzy, którzy cały czas są w gotowości by nieść pomoc potrzebującym.

Dyrektor mrągowskiego szpitala podziękowała wszystkim za słowa wsparcia, które są wyrazem troski o medyczny personel. – Jesteśmy zdeterminowani, by wirus nie pojawił się w naszej placówce, dlatego wdrożyliśmy wiele procedur – powiedział dyrektor szpitala Brygida Schlueter-Górska. – Dziękuje firmie, która przekazała personelowi maseczki. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają i dopingują w tym trudnym czasie.

Źródło: UM Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net