Prześladowanie, hejt, depresja oraz niska samoakceptacja. Kontrowersyjne, ale ważne filmy w polskim YouTubie

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu (Fot. Urszula Jusiak)

Daniel Rusin znany jako Reżyser Życia tworzy filmy o tematyce dotychczas omijanej przez wielu twórców. Na jego kanale na YouTube możemy znaleźć materiały dotyczące prześladowania, hejtu, depresji czy niskiej samoakceptacji. Sam reżyseruje, nagrywa i obrabia swoje materiału dzięki czemu każdy z nich ma wyjątkowy wygląd.


Od kilku lat w polskiej branży filmów krótkometrażowych możemy znaleźć dzieła Reżysera Życia. Mężczyzna tworzy niezwykłe oraz poruszające filmy, skierowane do dorosłych jak i młodzieży. Trudne tematy, jakie podejmuje reżyser podbijają internet i uczą nas cennych wartości życiowych. W wielu szkołach i uczelniach w Polsce materiały stworzone przez Reżysera Życia puszczane są na lekcjach czy wykładach.

Jeden z ostatnich filmów jakie ukazały się na kanale tego twórcy dotyczył depresji u dzieci. Film zyskał prawie 6 mln wyświetleń, a wystąpiły w nim gościnnie Roksana Węgiel, Weronika Sowa oraz Anna Dereszowska.

Dziewczyny opowiadały historię domu w którym nikt nie miał czasu dla nastolatki. Jej starsza siostra była zajęta światem internetowym oraz ciągłym wychodzeniem na imprezy, mama zaś zajęta była pracą. Żadna z nich nie potrafiła znaleźć chwili dla dziewczynki, do momentu jej zaginięcia i samobójstwa. Dopiero po stracie najbliższej osoby kobiety zrozumiały jak mało czasu poświęcały córce oraz siostrze.

Ten temat jest trudny, lecz potrzebny dla każdego z nas. Często biegniemy za czymś, nie widząc jak wiele osób przy tym ranimy. Nie widzimy, że nasi bliscy mają problemy lub myśli samobójcze. Czasem warto zwolnić, aby odpocząć czy spędzić czas z rodziną.

Innym filmem mężczyzny który możemy obejrzeć w internecie jest historia dziewczynki która została wysłana na wycieczkę. Była hejtowana, zastraszana oraz dręczona przez starsze koleżanki. Opowiedziała o wszystkim mamie lecz została niezrozumiała i dalej tkwiła w tej sytuacji. Pewnego dnia postanowiła uciec z ośrodka, lecz podczas drogi powrotnej spotkała mężczyznę, który prawie ją porwał. Pokazuje to dzieciom jak bardzo muszą na siebie uważać, ponieważ zło czyha wszędzie. Zachęcam do zapoznania się z resztą twórczością, tego mężczyzny. Na pewno znajdziesz w niej informacje które kiedyś mogą uratować Ci życie.

Urszula Jusiak
Akademia Młodego Odkrywcy
M-GOK Sępopol

Zaczynamy cykl, w który młodzi dziennikarze z działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu Akademii Młodego odkrywcy prezentują swoja twórczość.

Urszula Jusiak pochodzi z małej wioski Kinwągi. Uczy się w bartoszyckim ‘’Żeromie’’. Aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Razem z koleżankami uświadamiam ludzi o nadmiarze plastiku. Sama również działa w mojej okolicy i sprzątają pobliski las. Ma wiele pasji, które ciągle w sobie odkrywa. Lubi słuchać muzyki, szczególnie na długich spacerach. Gra również na instrumencie, lecz jedynie w domowym zaciszu. Od małego lubi sport. Wieczorami wsiada na rower z aparatem, by poszukiwać ładnych miejsc. Twierdzi, że gminie Sępopol jest ich naprawdę dużo, a każde z nich skrywa swoją tajemnice. Jednym z takich miejsc są ruiny w dawnej roszarni czy Pałacu w Prośnie. Kolejną jej pasją jest podróżowanie. W przyszłości ma zamiar zwiedzić wiele miejsc na świecie. Chcę poznawać ludzi, kultury, tradycje oraz uczyć się nowych rzeczy i zdobywać wykształcenie. Jak twierdzi, może w przyszłości znajdzie wymarzoną pracę i miejsc w którym zamieszka, lecz nigdy nie przestanie być ciekawe otaczającego świata.