Jeden pijany, drugi bez uprawnień. Obaj zatrzymani dzięki właściwej reakcji świadków

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. materiały policji

53–letni mężczyzna kierował samochodem na tzw. „podwójnym gazie”, natomiast 19–latek chciał sobie pojeździć nie mając prawa jazdy. Obydwaj zostali zatrzymani dzięki właściwej reakcji świadków.


Coraz częściej postronni obserwatorzy nie pozostają obojętni na nieodpowiedzialne zachowania osób kierujących pojazdami. – Dzięki zgłoszeniom świadków 28 marca po godz. 23.30 na drodze krajowej nr 51 w miejscowości Połęcze w gm. Bartoszyce policjanci zatrzymali 53–letniego mieszkańca gm. Bartoszyce, który kierował pojazdem mając prawie 2,5 promila alkoholu we krwi – informuje podkom. Łukasz Grabczak. Uwagę osoby zgłaszającej zwrócił niebezpieczny sposób jazdy kierującego fiatem.


Dzień później w miejscowości Osieka policjanci z Bartoszyc otrzymali informację o agresywnym stylu jazdy kierującego, poruszającego się w okolicach tej miejscowości – dodaje Łukasz Grabczak z KPP w Bartoszycach. Niedługo potem patrol policji zatrzymał 19–letniego mężczyznę, który nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy i pojazd nietrzeźwego 53–latka, który poniesie odpowiedzialność za przestępstwo przed sądem. 19–latek natomiast został ukarany 500–złotowym mandatem karnym.

źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net