Felieton Zuzanny: „Wielkaniewiadoma”

Fot. Zuzanna Pycko

Święta już za pasem, ale nie ma co ukrywać, że nie będzie to czas do jakiego przywykliśmy. Można powiedzieć, że inne będzie wszystko. Poczynając od braku rodziny przy wielkanocnym stole, kończąc na internetowej wersji uroczystości kościelnych. Czy, mimo wszystko, istnieje możliwość spędzenia świąt z uśmiechem na twarzy? Według większości pytanych, odpowiedź brzmi: „nie”. Ludziom brakuje przede wszystkim spokoju i sprawdzonych informacji. A tymczasem ciągle jesteśmy karmieni niepokojącymi wiadomościami (ywróćcie uwagę, że częściej słyszymy o kolejnych zakażeniach, natomiast wyzdrowienia są często pomijane).

Oliwy do ognia dolewają surowe regulacje prawne. Nic dziwnego, że ludzie, którym wielu rzeczy zabroniono nie są uśmiechnięci. Jednakże teraz nastąpi magiczne słowo: „ALE” nasze niezadowolenie nie może doprowadzać do nieodpowiedzialnych zachowań i kolejnych zachorowań. Szukajmy zatem pozytywów i innych bezpiecznych rozwiązań. Żyjemy w czasach internetu, dlatego zachęcamy do kontaktowania się z bliskim w ten sposób.

Używajmy środków bezpieczeństwa np. rękawiczek i stosujmy się do zaleceń. Nie ma innej możliwości by powstrzymać wirusa. Przede wszystkim jednak nie dajmy się zwariować. Dzieląc się święconką (którą możemy poświęcić w domu) zapomnijmy choć na chwilę o świecie jaki nas teraz otacza. Cieszmy się czasem z bliskimi, nawet jeśli jest ich mniej niż rok temu lub jesteśmy oddzieleni od nich ekranem telefonu.

Życzymy wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Zuzanna Pycko
Akademia Młodego Odkrywcy
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net