Maseczki dla mieszkańców Kętrzyna. Dawna Warmia uszyje ich ponad 21 tysięcy

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Od najbliższego czwartku zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkowe. Dlatego też władze Kętrzyna zdecydowały o zakupie 21,5 tysiąca sztuk maseczek dla mieszkańców miasta. Ilość określono zgodnie z… deklaracjami śmieciowymi.Burmistrz Ryszard Niedziółka podkreśla, że decyzja o uszyciu i rozdaniu mieszkańcom maseczek wynika z troski o ich zdrowie i bezpieczeństwo. – Do końca tygodnia miasto otrzyma pierwszą partię ok 10 tys. sztuk. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane osobom z najwyższej grupy ryzyka, czyli po 60. roku życia – informuje burmistrz Niedziółka.

Szyciem maseczek zajęła się „nowa” Warmia, czyli Kętrzyńskie Zakłady Odzieżowe W-A sp. z o.o. Maseczki będą wielokrotnego użytku, mają się nadawać do prania lub dezynfekcji po przeprasowaniu żelazkiem. Będą dostarczane do skrzynek na listy bezpłatnie. – Obecnie opracowujemy sposoby ich dystrybucji. Na pewno zostaną poproszeni o pomoc wolontariusze i zarządcy nieruchomości – komentuje burmistrz.

Prezes spółki podkreśla, że maseczki są szyte z tkaniny chroniącej przed wirusami. Firma jest w trakcie produkcji maseczek nie tylko dla Kętrzyna, ale i firm zewnętrznych. W chwili obecnej w dawnej Warmii realizowane są także zlecenia na kombinezony ochronne z przeznaczeniem na rynek włoski.

źródło: biuletyn/Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net