Mrągowo. Burmistrz „transferuje” swojego zastępcę do TBS-u?

Krystian Korzycki nie będzie już zastępcą burmistrza Mrągowa. Przechodzi do TBS Karo. Fot. mragowo.pl/archiwum

Krystian Korzycki nie będzie już drugim zastępcą burmistrza Mrągowa. Nie kryje swoich planów: — Wspólnie z prezesem TBS „Karo” będziemy przygotowywać spółkę do budowy budynków wielorodzinnych — wyznaje. Burmistrz Bułajewski deklaruje, że kolejnego zastępcy nie będzie.Korzycki pełnił funkcję drugiego zastępcy burmistrza Mrągowa od połowy marca 2019 roku. Był to dla mnie wyjątkowy czas, podczas którego poznałem wielu wyjątkowych ludzi i zebrałem spore doświadczenie mówi Krystian Korzycki. Odchodzę z urzędu, jednak dalej będę działał na rzecz mieszkańców Mrągowa. Będę robił to, co mnie interesuje i przysparza dużo satysfakcji.

Jak wyznał, przechodzi do TBS „Karo”, gdzie ma być odpowiedzialny za budowę budynków wielorodzinnych. Chcę, by ceny mieszkań w Mrągowie były racjonalne twierdzi. Przy okazji bardzo dziękuję panu burmistrzowi Stanisławowi Bułajewskiemu za zaufanie, którym mnie obdarzył.

Burmistrz Bułajewski zapowiedział, że nie będzie powoływał nowej osoby na to stanowisko. Obowiązki drugiego zastępcy przejmie pierwszy zastępca Tadeusz Łapka, sekretarz miasta, po części mają je także realizować poszczególne referaty urzędu. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło za porozumieniem stron mówi Stanisław Bułajewski. Krystian Korzycki zmienia pracę, bo uznał, że lepiej niż w administracji sprawdzi się w innej branży. Wykształcenie prawnicze i studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami pozwolą na profesjonalne zajęcie się tematem budowy mieszkań, nie tylko komunalnych.

Przypomnijmy, że kiedy Krystian Korzycki dostał nominację do urzędu, nie wszyscy zareagowali na nią entuzjastycznie. Radni Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej, będący wówczas w Radzie Miejskiej po stronie burmistrza, wydali w marcu 2019 roku oświadczenie, w którym zadeklarowali swój sprzeciw wobec „nieprzemyślanej polityki kadrową i braku poszanowania dla funduszy publicznych”. Według nich ukoronowaniem tych działań było – jak to określili – „bezzasadne zatrudnienie w mieście II wiceburmistrza”.

W swoim oświadczeniu sześcioro radnych MIS stanowczo odcięło się wtedy od działań burmistrza: „Naszym celem jest realizacja programu wyborczego MIS-u, a współpraca z burmistrzem Mrągowa jest oczywista, aby te założenia urzeczywistnić. Podejmując współpracę z burmistrzem zastrzegliśmy w dżentelmeńskiej umowie, że realizacja programów jest równie ważna co wzajemne zaufanie. Jednakże udzielony kredyt zaufania niestety się wyczerpał”.

Jak na odwołanie drugiego zastępcy zareaguje teraz klub radnych MIS? Czekamy na oświadczenie.

źródło: UM Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net