Burmistrz Mrągowa: „Na tę chwilę żadne wasze dane nie zostaną przekazane”

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Po czwartkowej reakcji burmistrza Mikołajek Piotra Jakubowskiego w sprawie przekazania informacji ze spisu wyborczego Poczcie Polskiej, o bezpieczeństwie danych zapewnił również burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.Na oficjalnym profilu na Facebooku burmistrz Bułajewski napisał:

Drodzy Mieszkańcy!
Krótka informacja dotycząca obecnej sytuacji, związanej z wyborami prezydenckimi:
Tak jak podkreśliła w swoim stanowisku Państwowa Komisja Wyborcza z dnia 23 kwietnia 2020 r., prośba Poczty Polskiej nie jest podstawą do przekazania jakichkolwiek danych ze spisu wyborców. Na tę chwilę żadne Wasze dane nie zostaną przekazane.
Pozdrawiam!

To reakcja na polecenie Poczty Polskiej o przekazaniu danych osobowych wyborców. Chodzi m.in. o PESEL, dane adresowe i osobowe wszystkich mieszkańców, którzy posiadają prawa wyborcze. W czwartek zdecydowanie zaprotestował burmistrz Mikołajek o czym pisaliśmy TUTAJ.

* * *
Inne nasze samorządy na razie milczą. Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna zapytany o stanowisko w sprawie wydania danych ze spisu wyborczego poinformował nas, że Poczta Polska nie zwracała się do kętrzyńskiego ratusza z takim poleceniem. Przy okazji udało nam się ustalić, że w mieście na 16 komisji wyborczych w dziesięciu udało się skompletować skład na minimalnym, 10-osobowym poziomie. Termin zgłaszania się do komisji upłynął 17 kwietnia.

emes

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net