Mniejszy ruch na drogach, za to wykroczeń więcej niż rok temu

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

W powiecie bartoszyckim zanotowano znaczny wzrost przypadków przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali już 11 praw jazdy.


Kierowcy poruszający się drogami powiatu bartoszyckiego jeżdżą coraz szybciej. Wskazują na to policyjne statystyki. Od 1 stycznia do końca kwietnia 2019 r. policjanci zatrzymali tylko jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zanotowano również 22 przypadki zbyt szybkiej jazdy z przekroczeniem prędkości w przedziale od 41 do 50 km/h (w tym również poza obszarem zabudowanym) i 11 przypadków przekroczenia prędkości o więcej niż 51 km/h poza obszarem zabudowanym.


W analogicznym okresie 2020 roku 11 kierowców utraciło uprawnienia do kierowania pojazdami za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, 23 osoby przekroczyły prędkość w przedziale od 41 do 50 km/h a 6 osób przekroczyło prędkość o więcej niż 51 km/h poza obszarem zabudowanym.

Zmniejszone z powodu stanu epidemii koronawirusa natężenie ruchu drogowego spowodowało wzrost ogólnej liczby przekroczeń prędkości, a co bardziej niepokojące kierowcy poruszają się znacznie szybciej w obszarze zabudowanym — komentuje podkom. Łukasz Grabczak z bartoszyckiej komendy policji.

Pamiętajmy!
Przekroczenie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Należy pamiętać również, że prędkość należy dostosować nie tylko do obowiązujących limitów, ale również do warunków atmosferycznych, drogowych, stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności. Poruszając się po drogach odpowiadamy za bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie tylko swoje ale i innych osób.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net