Pandemia nie pandemia, służby wodne już szykują się do sezonu

Łódź Sportis przygotowana do służby na Mazurach. Fot. policja/archiwum

W powiecie mrągowskim, jak co roku, policjanci realizować będą wspólne służby na wodzie z WOPR-em oraz Państwową Strażą Rybacką.W Mrągowie nadzorem objęte zostanie przede wszystkim jezioro Czos z kąpieliskami miejskimi, przystaniami oraz kempingiem. Funkcjonariusze z łodzi motorowej marki Harpun patrolować będą cały akwen wraz jego linię brzegową.

W Mikołajkach policjanci pracować będą na łodzi motorowej SPORTIS S-6500/k. Porządku pilnować będą na jeziorach: Mikołajskim, Tałty, Tałtańskim, Śniardwy, a także na kanale Tałtańskim.

Przez powiat mrągowski przepływa też około 20-kilometrowy odcinek rzeki Krutyni, który szczególnie w sezonie letnim wymaga policyjnego nadzoru. Po raz pierwszy wodniacy służbę pełnili tam w sezonie letnim 2014 r. Na Krutyni policjanci wodują łódź specjalnie przygotowaną do patroli na rzece. Jak w ubiegłym roku jest to łódź płaskodenna typu ATOL z silnikiem spalinowym o mocy 30 KM oraz wyposażona w sprzęt ratunkowy.

Specyfika akwenu wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego policjanci oprócz siły koni mechanicznych wykorzystują także siły swoich rąk, wiosłując i przemieszczając się po rzece. Dzięki porozumieniu w sprawie bezpieczeństwa na akwenach w powiecie mrągowskim, policjanci mogą wspólnie wykonywać służby m.in. z Ochotniczą Strażą Pożarną, pracownikami Mazurskiego Parku Krajobrazowego czy ratownikami WOPR, przy okazji korzystając również z ich sprzętu wodnego.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net