Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu wśród najlepszych szkół w województwie!

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu/archiwum

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Reszla jako jedyna szkoła z powiatu kętrzyńskiego znalazła się w gronie najlepszych szkół w województwie pod względem ilości uzyskanych tytułów laureata i finalisty. Placówka zajęła bardzo wysokie, ósme miejsce. Przed nią znalazły się dwie szkoły podstawowe z Olsztyna, dwie z Ełku i trzy z Elbląga.Konkursy przedmiotowe od lat cieszą zainteresowaniem środowisk szkolnych. Wynika to z faktu, że zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: ocena celująca na świadectwie, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu zewnętrznego oraz pierwszeństwo podczas naboru do wymarzonej szkoły średniej.

W lutym 2020 roku odbyły się w Olsztynie etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych. W eliminacjach uczestniczyło 1077 uczniów szkół podstawowych z Warmii i Mazur. — Jesteśmy dumni, że mamy zdolnych i pracowitych uczniów, którzy każdego roku budują prestiż szkoły, wpływając na jej wizerunek w środowisku lokalnym oraz w województwie — mówi wicedyrektor Agnieszka Żyła. — Ogromna przy tym również zasługa i świadectwo rzetelnej pracy kadry pedagogicznej, która potrafi umiejętnie rozwijać u uczniów talenty i zainteresowania, motywować do wytężonej pracy.

Tegoroczny sukces, podobnie jak te z ubiegłych lat, są dla wszystkich wielką motywacją do dalszego, jeszcze bardziej wzmożonego naukowego działania.

źródło: ZSz-P

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net