Trzy nowe przypadki COVID-19 w naszym województwie. Dwa z nich dotyczą powiatu mrągowskiego

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Sobota przyniosła dwa pierwsze przypadki osób zakażonych koronawirusem w powiecie mrągowskim.Od początku marca, czyli od momentu kiedy w Polsce pojawił się pierwszy przypadek COVID-19, powiat mrągowski trzymał się dzielnie wśród regionów „czystych” od wirusa z Wuhan. Od stwierdzenia w kraju pacjenta „zero” minęły dwa miesiące. W tym czasie w województwie warmińsko-mazurskim pojawiło się ponad 150 osób z pozytywnym testem na obecność koronawirusa. W sobotę liczba osób zakażonych zwiększyła się do 160. Nowe przypadki to młody mężczyzna z powiatu giżyckiego oraz dwie osoby z powiatu mrągowskiego – starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku oraz .

Obie zakażone osoby to mieszkańcy naszej gminy — informuje Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. — Obecnie trwa postępowanie sprawdzające sanepidu. Pozostajemy w stałym kontakcie ze starostą oraz ze służbami i na bieżąco monitorujemy sytuację.

Burmistrz apeluje do mieszkańców o uszanowanie prywatności tych osób. — Nie ma powodów do paniki — uspokaja Piotr Jakubowski. — Musimy zrozumieć, że obecnie nasze zdrowie to sprawa nas wszystkich.

Imponuje za to liczba ozdrowień w naszym regionie – 123 przypadki. W sobotę do grona ozdrowieńców dołączyło 6 osób – wszystkie z powiatu iławskiego. Od początku pandemii jedna osoba zmarła.

W kraju zanotowano 15 510 przypadków koronawirusa, 777 osoby zmarły, natomiast 5437 ozdrowiało (stan na 9.05, godz. 15.30).

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Raport dzienny. Wykaz zakażonych i wyzdrowiałych w woj. warmińsko-mazurskim, stan na 9.05, godz. 15.30.. Fot. grafika UWWM