W jeden weekend zatrzymano ośmiu poszukiwanych. Pomogli wykładowcy WSPol

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

W miniony weekend kętrzyńscy policjanci z pomocą policjantów z WSPol zatrzymali osiem osób, które uchylały się od odbycia kary za popełnione wykroczenia i przestępstwa. Jak się okazało cztery osoby nie miały świadomości, że przez niezapłacone grzywny lub nie reagowanie na wezwania sądu znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.


Od połowy kwietnia powiat kętrzyński gości wykładowców Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy wspólnie z miejscowymi policjantami czuwają nad bezpieczeństwem w powiecie. Goście legitymują osoby, kontrolują pojazdy, a co najważniejsze wspomagają przy zatrzymaniach poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Nie ważne czy to jest kara paru dni pozbawienia wolności, czy paru miesięcy – policjanci realizują swoje obowiązki zgodnie z zadaniami.


Już w czwartek (7.05) około godz. 17.00 patrol policjantów z WSPol podczas legitymowania zatrzymał na terenie miasta 57-letniego poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna miał na koncie nieuregulowaną grzywnę, którą sąd zamienił na kilka dni kary pozbawienia wolności.

Kolejnego poszukiwanego policjanci WSPol zatrzymali w piątek w godzinach rannych na terenie gminy Kętrzyn w miejscu zamieszkania. 44-latek był poszukiwany przez sąd z powodu nieodbytej za kradzież kary. Mężczyzna z pomieszczeń komendy trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy. Niespełna godzinę później kętrzyńscy kryminalni na terenie miasta zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego przez miejscowy sąd. 39-latek musi odbyć karę blisko 6. miesięcy pozbawienia wolności za kradzież. Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 09.00, funkcjonariusze WSPol wraz z dzielnicowym w jednej z miejscowości gminy Kętrzyn zatrzymali 29-latka, który uchylał się od obowiązku alimentacyjnego. Teraz najbliższe 3. miesiące spędzi w areszcie.

Również w piątek, kwadrans przed godz. 11.00, na ulicy Kołobrzeskiej w Kętrzynie wykładowcy dokonali zatrzymania 65-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd w związku z karą zastępczą w wymiarze 5 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę.

Następnego dnia kętrzyńscy policjanci zatrzymali jeszcze dwóch 24-latków poszukiwanych przez sądy do odbycia kary za popełnione wykroczenia. Jednym z zatrzymanych przez weekend był nieletni, który przebywał na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Dzięki pomocy policjantów z WSPol poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani i tego samego dnia odkonwojowani do aresztów śledczych. Dodatkowe patrole w miastach spotkały się z przychylnością mieszkańców naszego powiatu. Większa liczba policjantów na ulicach, to większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net