Chciał osłodzić życie konkubinie, dlatego kradł… słodycze

Fot. mat. policji

Policjanci z Komisariatu w Górowie Iławeckim zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali artykuły spożywcze warte 550 złotych.


W poniedziałek 11 maja około godz. 19:00 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który kradł artykuły spożywcze w jednym ze sklepów na terenie miasta. Gdy policjanci przyjechali do sklepu, mężczyzny już nie było. Z relacji pracowników wynikało, że około godz. 17:30 mężczyzna w wieku około 40 lat w ciągu kilkunastu minut kilkukrotnie wchodził do sklepu, chował towar pod bluzę, wychodził i po chwili wracał aby znów kraść. Okazało się, że w ten sposób udało mu się wynieść artykuły spożywcze na kwotę 740 złotych.

Interweniujący policjanci ustalili, że sprawca kradzieży zamówił kurs taksówką do jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. Następnego dnia, dzięki dobremu rozpoznaniu osobowemu dzielnicowi z Górowa Iławeckiego, przy współpracy policjanta pionu kryminalnego zatrzymali w mieszkaniu 40-latka oraz odzyskali asortyment na kwotę 550 złotych.

Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Nie pomogły mu tłumaczenia, że chciał w ten sposób… osłodzić życie konkubinie.

Źródło: policja

Fot. mat. policji