Komendant naszego oddziału Straży Granicznej z nominacją generalską [VIDEO]

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

15 maja w Pałacu Prezydenckim z okazji Święta Straży Granicznej prezydent Andrzej Duda, na wniosek szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, awansował na stopień generała brygady Straży Granicznej płk. SG Roberta Inglot, komendanta W-MOSG.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w trakcie uroczystości wręczył nominacje generalskie łącznie trzem oficerom Straży Granicznej. W swoim wystąpieniu prezydent Duda podziękował funkcjonariuszom za trud, poświęcenie i wzorową służbę. Podkreślił, że Straż Graniczna jest dobrze zorganizowana i zawsze ilekroć jest taka potrzeba staje na wysokości zadania. – To dzięki panów służbie możemy mówić, że wypełniamy wzorowo obowiązki jako państwa granicznego Unii Europejskiej, jak i państwa strefy Schengen – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Generał brygady SG Robert Inglot służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1991 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał na wielu stanowiskach służbowych, począwszy od kontrolera w Bieszczadzkim OSG. W 2013 roku został powołany na stanowisko komendanta Placówki Straży Granicznej w Medyce, natomiast w 2015 roku został komendantem PSG w Korczowej, obsługującej największe drogowe przejście graniczne na Podkarpaciu. Od 25 lipca 2017 roku realizuje obowiązki służbowe na stanowisku komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi (2016), Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę (2014), Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju (2010) i Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej (2019) oraz Odznaką Straży Granicznej (2013).

Komendant W-MOSG w 2019 roku został uhonorowany podczas święta Policji i Krajowej Administracji Skarbowej Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji oraz Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej”.

żródło: W-MOSG
zdjęcia i materiał filmowy Kancelaria Prezydenta RP