Nietypowe podziękowania za zdalne lekcje [VIDEO]

Nauczyciele w podziękowaniu uczniom i rodzicom.

Od 16 marca wszystkie szkoły w Polsce są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Nauczyciele i uczniowie z dnia na dzień zostali zmuszeni do zdalnego nauczania, a rodzice obciążeni pomocą swoim dzieciom w rozwiązywaniu zadań i przyswajaniu materiału. Dla wielu z nich okazało się to niemałym wyzwaniem. Nowa rzeczywistość ujawniła problemy związane ze zdalnym nauczaniem.Kadra pedagogiczna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kętrzynie postanowiła w nietypowy sposób dodać swoim podopiecznym otuchy i podziękować za zdalne lekcje. Takim sposobem powstał niezwykle wzruszający utwór muzyczny.

Mamy świadomość ile poświęcenia w edukację wkładają teraz dzieci, jak i ich rodzice. Wiemy jak trudny jest to czas – mówi Bożena Mickiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie. – Dzieci zostały odseparowane od rówieśników, często pozostając z natłokiem obowiązków. Rodzice po pracy angażują się we wspólne odrabianie lekcji, poświęcając swoje pasje i czas wolny. Chcieliśmy im za to podziękować, wyrazić zrozumienie oraz nadzieję na lepsze jutro. Nauczyciele tęsknią za swoimi uczniami, a ci – poza nielicznymi wyjątkami – odwzajemniają to uczucie. Nagrywając piosenkę chcieliśmy po prostu powiedzieć DZIĘKUJĘ. Rodzicom – za ich elastyczność oraz wspaniałą organizację czasu. Dzieciom – za szybkie przystosowanie się do nowych warunków i wyrozumiałość w stosunku do nauczycieli – dodaje.

To gest solidarności i wzajemnego zrozumienia. – Jestem naprawdę pod wrażeniem. Dziękuję zarówno nauczycielom, rodzicom jak i kętrzyńskiej młodzieży – mówi Maciej Wróbel. – To niezwykle trudny i pełen wyzwań czas dla nas wszystkich. Dziś edukacja postawiła przed nami nowe zadania. Cieszę się, że udało się przeprowadzić szkołę do wirtualnej rzeczywistości. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że zdalne nauczanie będzie się odbywało do końca roku szkolnego – dodaje zastępca burmistrza Kętrzyna.

źródło: UM Kętrzyn