Poszukiwany 22-latek z Kętrzyna nie polepszył swojej sytuacji. W momencie zatrzymania miał narkotyki w… zamrażarce

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. materiały policji

Dzielnicowi z Kętrzyna zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę w mieszkaniu, w którym przebywał poszukiwany 22-latek. Mężczyzna ma zasądzone kilka miesięcy kary pozbawienia wolności. Za posiadanie substancji psychotropowych lub środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Kętrzyńscy dzielnicowi w trakcie obchodu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, aby skontrolować stan bezpieczeństwa rodziny objętej procedurą Niebieskiej Karty oraz sprawdzić czy pod wskazanym adresem przebywa poszukiwany 22-latek. W trakcie wykonywania czynności w pokoju młodego mężczyzny policjanci ujawnili leżącą na komodzie szklaną lufkę, a na półce rozsypany susz roślinny oraz foliowe zawiniątko z zawartością tabletek koloru białego.


Dzielnicowi od razu mieli podejrzenia, że są to środki odurzające – informuje oficer prasowy kętrzyńskiej komendy. 22-latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że pali marihuanę i zażywa tabletki na sen.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy przeszukali mieszkanie 22-latka. W kuchni, w zamrażalniku, ujawniono kilka sztuk zawiniątek foliowych z białym proszkiem. Ponadto na blacie kuchennym stał szklany pojemnik, w którym znajdował się susz roślinny, natomiast w pojemniku plastikowym było kilka zawiniątek z proszkiem koloru białego. W mieszkaniu 22-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie około 60 gramów białego proszku, 12 sztuk tabletek oraz ponad 6 gram suszu przypominającego marihuanę. Znaleziony i zabezpieczony biały proszek, susz rośliny oraz tabletki poddane zostaną teraz szczegółowym badaniom analitycznym.

Poszukiwany 22-latek miał odbyć karę paru miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. Został przewieziony do aresztu śledczego, zaś niedługo będzie tłumaczył się przed sądem za narkotyki, które posiadał w mieszkaniu. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”.

źródło: policja