5 lat za kradzież rowera? Tyle grozi 19-latkowi z Reszla

fot. policja.pl

Policjanci z reszelskiego komisariatu zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież roweru i odzyskali jednoślad. Rower o wartości 1300 zł. tego samego dnia trafił do swojego właściciela.


We wtorek 26 maja w trakcie patrolowania rejonu służbowego na skrzyżowaniu ulic Warmińskiej z ulicą Kolejową w Reszlu tamtejsi policjanci zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Jednoślad, na którym jechał 19-latek odpowiadał opisowi skradzionemu kilka dni wcześniej rowerowi.


Na widok policjantów mieszkaniec Reszla gwałtownie zszedł z roweru, pozostawiajac go na chodniku, po czym zaczął uciekać pieszo ulicami miasta. Policjanci niezwłocznie udali się za młodzieńcem. Pościg trwał dłuższą chwilę, a cała sytuacja zakończyła się w jednym z budynków przy ul. Kolejowej, gdzie 19-latek został zatrzymany.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Odzyskany rower został zabezpieczony. Tego samego dnia trafił do właściciela. Zatrzymany rozpytany na okoliczność posiadania roweru, którym się poruszał, wyjaśnił, że pożyczył jednoślad od kolegi by jechać na ryby. Teraz 19-latkowi zostanie przedstawiony zarzut kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja