Kętrzyn. Będzie kara dla 30-latka, który znęcał się nad bliskimi

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Na wniosek policji prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 30-letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną.


W środę 27 maja kętrzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał znęcać się nad swoją rodziną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 30-latek znajdujący się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których znęcał się fizycznie nad domownikami, poniżał i groził. — Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobami najbliższymi — mówi st.sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej komendy. — W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.


Prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się, a nawet przebywania w jednej miejscowości na terenie powiatu kętrzyńskiego, w której do tej pory wspólnie mieszkali. Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net