Kolejne laptopy trafią do szkół w gminie Sorkwity

Fot. Facebook/UG Sorkwity

Jak poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski, kolejne 22 laptopy trafią do uczniów szkół z terenu gminy. W kwietniu przekazano już sprzęt zakupiony z programu „Zdalna Szkoła”.Tym razem zakupy poczynione zostały w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Sprzęt trafi do uczniów wywodzących się z rodzin wielodzietnych (3+), znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej zapowiada wójt Maciejewski.

Projekt w 100% jest finansowany ze środków Ministerstwa Cyfryzacji. Wartość całego projektu to 54.120,- zł. Cena jednego laptopu to 2.460 złotych. Zakupiony sprzęt miałem przyjemność przekazać na ręce dyrektorów Szkół Podstawowych w Sorkwitach i Warpunach – pani Hanny Fereniec oraz pani Małgorzaty Trzeciakiewicz napisał włodarz gminy Sorkwity.

Laptopy trafią również do Niepublicznych Szkół Podstawowych w Choszczewie i Rybnie. Wcześniej sprzęt o wartości ponad  59 tys złotych dostały te same placówki.

źródło: FB/UGS

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net