Mrągowo. Radni dwóch klubów chcą odwołania przewodniczącego

Fot. Paweł Krasowski

Radni Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej (MWS) i Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej (MIS) chcą odwołania przewodniczącego. Sesja Rady Miejskiej, której głównym punktem obrad będzie próba pozbawienia Henryka Nikonora funkcji przewodniczącego, odbędzie się w piątek 5 czerwca.


Pod koniec ubiegłego tygodnia radni obu klubów opozycyjnych złożyli w Urzędzie Miejskim w Mrągowie wniosek o odwołanie przewodniczącego. Podstawą złożenia wniosku jest według radnych naruszenie przez przewodniczącego art. 24 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, poprzez utrudnianie realizacji mandatu radnego, art. 223. § 1. kodeksu postępowania administracyjnego oraz narażenie organu samorządu terytorialnego, jakim jest Rada Miejska na konsekwencje wynikające z nieprzestrzeganie zapisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego (bezczynność) w związku z nierozpoznaniem złożonych skarg, których właściwym organem do ich rozpatrzenia jest Rada Miasta.

Radni zarzucają przewodniczącemu wprost zatajanie korespondencji od wojewody (Organ Nadzorujący) wskazującej na niedopełnienie przez niego obowiązków, świadomą manipulację, która miałaby ukryć zaniechania, a także utrudnianie radnym dostępu do korespondencji.

Henryk Nikonor nie chce na razie komentować sprawy. Uważa, że zarzuty radnych są bezpodstawne i z komentarzami wstrzyma się do sesji. Ta odbędzie się w najbliższy piątek 5 czerwca. Początek o godz. 16.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net