Pijany 49-latek nie trafił w bramę posesji. Drugiej próby nie dostał – kluczyki zabrał mu inny kierowca

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

49-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w bramę posesji. Ale nie dlatego, że było ślisko, a dlatego, że prowadził auto mimo ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za ten „wybryk” grozi mu kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.W sobotę po godzinie 16.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację, że w miejscowości Nowy Most gm. Piecki zatrzymano nietrzeźwego kierowcę renault. Pod wskazany adres pojechali policjanci, którzy na miejscu zastali kierowcę opisanej osobówki i świadków zdarzenia.

Podczas ustalania przebiegu zdarzenia policjanci usłyszeli, że 49-letni kierowca w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w bramę posesji. Wysiadł i coś wybełkotał do właścicielki obiektu. Po chwili nadjechał inny kierowca, który zatrzymał się i wyjął kluczyki ze stacyjki renault, uniemożliwiając mu ewentualną ucieczkę. Wszystko wskazywało, że kierowca jest pijany, co potwierdziło badanie alkomatem. 49-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net