Korsze. Pijany 37-latek najechał na inny pojazd na przejeździe kolejowym

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Kierujący pod wpływem alkoholu 37-latek z Korsz spowodował kolizję najeżdżając na inny pojazd stojący przed zamkniętym szlabanem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, natomiast nieodpowiedzialny kierowca odpowie za kierowanie pojazdem „na podwójnym gazie” i spowodowanie kolizji drogowej.Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 czerwca po godz. 10:00 na strzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Mickiewicza w Korszach. Świadkiem kolizji był dzielnicowy z miejscowego komisariatu, który akurat najechał na zdarzenie i podjął interwencję.

Funkcjonariusze po podejściu do sprawcy kolizji wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie — informuje st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej komendy. — Z ustaleń wynikało, że 37-letni kierujący mazdą zbliżając się do przejazdu kolejowego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu, którego kierujący zatrzymał się przed zamkniętymi rogatkami przejazdu kolejowego.

Teraz 37-letni mieszkaniec Korsz odpowie za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

źródło: policja