Muzeum w Mrągowie wraca po kwarantannie. Po przymusowej przerwie od razu nowa wystawa

Fot. muzeum/archiwum

Po trzech miesiącach zamknięcia Muzeum w Mrągowie w związku z epidemią COVID-19 mrągowskie muzeum zostaje otwarte i udostępnione zwiedzającym z dniem 16 czerwca. Oczywiście nadal obowiązuje część obostrzeń.



Wszyscy zwiedzający muszą posiadać maseczki, obowiązkowo zdezynfekować ręce po wejściu do muzeum oraz zachować podczas zwiedzania odstęp min. dwóch metrów pomiędzy sobą. Ta odległość nie dotyczy oczywiście rodzin i osób współmieszkających. Pracownicy podczas kontaktu ze zwiedzającymi muszą posiadać założone przyłbice lub maseczki oraz w niektórych sytuacjach jednorazowe rękawiczki.

Mamy nadzieję, że te obostrzenia nie sprawią zbyt wielkiego kłopotu i nie zakłócą specjalnie zwiedzenia naszej instytucji, zapoznania się z naszą ofertą wystawienniczą – mówi Klaudiusz Woźniak, p.o. kierownika muzeum. – Ponadto miło mi poinformować, że z dniem otwarcia muzeum czynna jest również nowo otwarta wystawa czasowa „W damskiej gotowalni”, która prezentuje przedmioty i przybliża tematykę związaną z zachowaniem czystości, higieny czy estetyki wyglądu na przełomie XIX i XX wieku. Przypominamy również, że cały czas jest czynna wystawa archeologiczna przygotowana przez Fundację Dajna „Ukryte i odkryte pod ziemią. Starożytne grobowce Warmii i Mazur”, która została otwarta podczas uroczystych obchodów z okazji 50-lecia działalności Muzeum w Mrągowie.

Serdecznie zapraszamy. Regulamin zwiedzania na czas epidemii znajduje się na stronie internetowej muzeum, jest także umieszczony przed wejściem do muzeum.

źródło: Muzeum w Mrągowie