To jakaś plaga? Znów nietrzeźwi rodzice „opiekowali” się dzieckiem

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Mrągowscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie pijani rodzice mieli opiekować się dzieckiem. Kobieta miała ponad cztery promile alkoholu w organizmie, a mężczyzna blisko trzy. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.Oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o tym, że pijani rodzice nie opiekują się dzieckiem, które bez nadzoru biega po podwórku. Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres potwierdzili zgłoszenie informuje asp.  Dorota Kulig z mrągowskiej komendy policji. Badanie alkomatem wykazało, że matka miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 3. Niestety w tym stanie nie byli w stanie sprawować opieki nad dzieckiem, które było bardzo zaniedbane.

Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, przekazano je do pogotowia opiekuńczego. W konsekwencji o zdarzeniu tym zostanie poinformowany również sąd rodzinny i nieletnich.

Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślność i niedojrzałość rodziców. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

To jakaś plaga – niedawno pisaliśmy o czterolatku, który błąkał się po ulicach Kętrzyna, podczas gdy jego rodzice spali pijani.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net