Otwarta dyskoteka nie przejdzie. Mimo zniesienia pewnych zakazów

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Właścicielka dyskoteki w Bartoszycach, która otworzyła lokal mimo zakazu organizowania tego typu imprez, odpowie za naruszenie przepisów związanych z epidemią.


Od ogłoszenia stanu epidemii związanej z występowaniem koronawirusa w Polsce upłynęło już kilka miesięcy. Większość osób dostosowała się do obowiązujących ograniczeń, ale nadal zdarzają się przypadki łamania przepisów związanych z epidemią COVID–19.


W nocy z 10 na 11 czerwca roku dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał zgłoszenie o otwarciu jednej z dyskotek na terenie Bartoszyc. Interwencja policjantów zakończyła się zamknięciem lokalu tego dnia, lecz właściciel odpowie za naruszenie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa korzystanie z dyskotek i klubów nocnych  jest nadal zabronione – mówi podkom. Łukasz Grabczak z bartoszyckiej komendy. – Zakaz ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko odpowiedzialna postawa przyczyni się do powstrzymania epidemii.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net