Na „podwójnym gazie” pojechała na zakupy. Miała ponad 3,5 promila!

fot. archiwum W-MOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli renault megane, którym kierowała pijana kobieta. Badanie wykazało u niej sporo ponad 3 promile alkoholu w organizmie.We wtorek około godz. 15.00 w Barcianach funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Barcianach zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault Megane.

Podczas wykonywania czynności funkcjonariusz poczuł od kierującej wyraźną woń alkoholu – informuje st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej policji. – Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 41-letnia kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Przybyli na miejscu policjanci zatrzymali mieszkankę gminy Barciany. 41-latka została przewieziona do komendy policji, gdzie ponownie poddano ją badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. To badanie wykazało 3,6 promila! Kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

st. sierż. Anna Baluta (KPP w Kętrzynie):
Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z najpoważniejszych problemów będących zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju. Stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze. Za kierowanie pojazdem silnikowym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Za popełnienie tego przestępstwa niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net