Spotkanie w Nowej Karczmie. Rolnicy zainteresowani uprawą roślin strączkowych [GALERIA]

Dni Pola są doskonałą okazją do prezentacji sprzętu przez takie firmy, jak np. Agrotechnik Tafiły. Fot. Tomasz Miroński

Za nami szesnaste techniczne spotkanie polowe, które 19 czerwca tradycyjnie już odbyło się w gospodarstwie Romana i Andrzeja Pauperowiczów w Nowej Karczmie.Dni Pola są okazją do prezentacji i rozmów na temat warunków do zmniejszenia importu białka paszowego w wyniku zwiększenia wartości biologicznej i użytkowej białka roślinnego pochodzącego z rodzimych surowców. Gospodarstwo Pauperowiczów nie przypadkowo jest miejscem spotkań rolników zainteresowanych wszystkim, co związane jest z roślinami strączkowymi. Pan Andrzej sam testuje na polach nowe uprawy, wdraża nowe technologie i dzieli się spostrzeżeniami i wnioskami właśnie podczas corocznych Dni Pola.

W spotkaniu uczestniczyli rolnicy nie tylko z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, ale też np. z Podlasia czy województwa kujawsko-pomorskiego. Prezentacje polowe, prezentacje agro-sprzętu czy rozmowy i wymiana doświadczeń to atuty spotkań, których współorganizatorem jest też Klaster Agroport.

Nasze spotkania są znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej w dziedzinie roślin strączkowych, włącznie z omówieniem stanu zasiewów na polach — mówi Rafał Banasiak, prezes stowarzyszenia Klaster Agroport.

W Nowej Karczmie można było zasięgnąć rady ekspertów między innymi z takich firm, jak Fricke, Agrotechnik, Agromix, Adob oraz rzecz jasna gospodarzy z Agroportu.

Obszerna relacja z tegorocznych Dni Pola wkrótce na stronie www.nowiny24.net oraz w najbliższym numerze „Nowin Północnych”, w którym znajdzie się też dodatek specjalny „NowinyAgro”, poświęcony spotkaniu w Nowej Karczmie.

ms