30-latek z Kętrzyna regularnie okradał market. W momencie zatrzymania miał przy sobie marihuanę

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 30-latka, który wielokrotnie okradał jeden z lokalnych sklepów. Wszystko zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim marihuanę.W sobotę (20.06) kwadrans przed godz. 18.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się jednak, że sprawca wyrwał się pracownikowi sklepu i uciekł. Zgłaszający dodał, że sprawca dokonał szeregu kradzieży, a wszystkie zdarzenia zostały zarejestrowane przez sklepowy monitoring.

Mężczyzna działał na zasadzie „chomikowej” – w ciągu dnia przychodził do sklepu, zabierał z półki dany produkt, po czym chował go na jednym z niezadaszonych działów. Po zamknięciu sklepu w nadziei na sukces, przyjeżdżał po schowane łupy – informuje st. sierż. Anna Baluta.

Chwilę po zgłoszeniu policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic miasta zatrzymali sprawcę kradzieży. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. 30-latek miał przy sobie schowany susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że to marihuana.

Mieszkaniec Kętrzyna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Zabezpieczyli również zapis z kamer sklepowego monitoringu. Na podstawie zgromadzonego materiału ustalili, że 30-latek jest sprawcą wielu kradzieży. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież 30-latka. Wkrótce mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. „recydywy”, a za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net