Burmistrz Mikołajek podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie „szesnastki”

Fot. Mikołajki.eu/archiwum

Burmistrz Piotr Jakubowski z Mikołajek podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie budowy drogi S16 na odcinku Mrągowo–Ełk i apeluje o przyjęcie właściwej polityki transportowej, która nie pozwoli Mazurom zostać regionem wykluczonym komunikacyjnie, ale jednocześnie nie zniszczy ich zasobów przyrodniczych.Jak podkreśla burmistrz Piotr Jakubowski samorząd Gminy Mikołajki nie chce hamować rozwoju sieci transportowej województwa, jednak skala problemu dotyczącego budowy drogi krajowej nr 16 oraz negatywnych, a przede wszystkim nieodwracalnych skutków przyrodniczych, krajobrazowych i gospodarczych, które może wywołać, wymaga ponadstandardowego podejścia.

Jako przedstawiciel Gminy Mikołajki podtrzymuję nasze stanowisko z 17 kwietnia 2019 roku, gdyż jest ono odzwierciedleniem obaw dotyczących przebiegu drogi krajowej nr 16 przez Mazury, które wyrażamy od 2008 roku. Przypomnę, że w stanowisku tym wraz z radnymi wyraziliśmy sprzeciw związany z tworzeniem przez środek Mazur międzynarodowego korytarza transportowego, który spowoduje, że Mazury zostaną poddane presji intensywnego międzynarodowego ruchu tranzytowego, co kilkunastokrotnie zwiększy transport ciężarowy na naszym terenie – głosi burmistrz Mikołajek w swoim stanowisku.

Powinniśmy mieć świadomość, że tocząc debatę o przebiegu DK16 mówimy nie tylko o tzw. kręgosłupie komunikacyjnym naszego województwa, nie tylko o szybkim połączeniu Ełku z Olsztynem, ale łączniku dla dwóch ważnych międzynarodowych korytarzy transportowych z całej Pribałtyki oraz z południa Europy i Rosji – dodaje Piotr Jakubowski.

Zdanie burmistrza Jakubowskiego Mazury i Biebrza są wartością narodową, dlatego wszystkie zainteresowane podmioty wspólnie powinny apelować do władz RP o przyjęcie właściwej dla tego terenu polityki transportowej. – Historia Rospudy, choć burzliwa znalazła satysfakcjonujący wszystkich finał. Jak sądzę zarówno Wielkie Jeziora jak i Biebrza też na to zasługują, zróbmy wszystko by nie było za późno!

źródło: Mikolajki.eu


Pełna treść stanowiska burmistrza Mikołajek


MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net