Motocykl w rowie, pasażerka w szpitalu

Fot. OSP Reszel

Policjanci z Kętrzyna pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Święta Lipka – Reszel. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem Yamaha, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu trafiła do szpitala.Policjanci z Kętrzyna pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Święta Lipka – Reszel około godz. 17:40. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha, mieszkaniec Gdańska, na łuku drogi w prawo, nie dostosował prędkości do warunków drogowych (padający deszcz), zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. W zdarzeniu została poszkodowana 29-letnia pasażerka jednośladu, która z urazem kręgosłupa została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Droga w tym miejscu była przez pewien czas zablokowana. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

– Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi st. sierż. Anna Baluta. – Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym i motocyklowym. Niestety nie zawsze te podróże kończą się szczęśliwie. Pamiętajmy, że kierowcy jednośladów tak samo jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa, bo przede wszystkim od tego zależy bezpieczeństwo na drogach, a także od kultury i życzliwości wszystkich jego uczestników.

źródło: policja