Handel nielegalnymi papierosami na ogromną skalę powstrzymany przez funkcjonariuszy W-MOSG

Fot. W-MOSG

Dzięki kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Prokuratura Okręgowa w Łodzi czterem osobom zarzuciła obrót nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową.W czerwcu do sprawy zatrzymano dwóch 2 Polaków i Gruzina. Trzeci Polak na przesłuchanie dotarł z aresztu (tymczasowo aresztowany do innej sprawy karno-skarbowej).Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że grupa działała na terenie całego kraju. Od kwietnia 2018 roku do lutego 2019 roku jej członkowie zajmowali się zakupem i dalszą dystrybucją nielegalnych papierosów i krajanki tytoniowej. Do przewożenia towarów bez akcyzy wykorzystywali wynajęte samochody dostawcze, którymi poruszali się znajomi kierowcy.

Na podstawie zgromadzonych materiałów łódzka prokuratura przedstawiła zarzuty trzem obywatelom RP i Gruzinowi. Wszyscy odpowiedzą za nabywanie i przewożenie nielegalnych towarów. Na skutek ich działań straty Skarbu Państwa wyniosły 17 mln złotych.

Wobec 39-letniego Gruzina, mieszkającego w powiecie pruszkowskim zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 40 tys. zł i zakaz opuszczania RP. Natomiast 37-latek z Łodzi i 51-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 7,5 lat pozbawienia wolności.

źródło: W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net