20-latek okradł mieszkanie. Zwrócił łup na widok radiowozu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

O tym, że kradzież nie popłaca przekonał się 20-latek, który przez uchylone okno dostał się do jednego z mieszkań na terenie Kętrzyna, skąd ukradł pieniądze, złotą obrączkę oraz elektronarzędzia o wartości blisko 3,5 tysiąca złotych. Jednak na widok mundurowych sam zwrócił pokrzywdzonemu część łupu. 


W środę (01.07) około godz. 13:30 oficer dyżurny  został powiadomiony przez mężczyznę, że nieznany sprawca wszedł przez uchylone okno i z remontowanego mieszkania ukradł elektronarzędzia oraz narzędzia budowlane. Łupem złodzieja stały się również pieniądze w kwocie 150 zł. oraz złota obrączka. Wartość skradzionego mienia została oszacowana przez pokrzywdzonego na łączną sumę blisko 3,5 tyś złotych.


Pod wskazany adres pojechali policjanci. Widok zaparkowanego przed budynkiem radiowozu tak wystraszył sprawcę, że po odjeździe policjantów sam oddał skradzione rzeczy. Jak tłumaczył nie może oddać tylko obrączki ponieważ zdążył ją sprzedać u jubilera. Chwilę później i ona została odzyskana.

Mimo takiego obrotu sprawy 20-latek i tak odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja