Troje dzieci pod opieką pijanego 45-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Zdjęcie ilustracyjne. Fot., archiwum policji

Przed sądem rodzinnym i nieletnich swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć będzie 45-letni mężczyzna, który pijany sprawował opiekę nad dziećmi partnerki. O tym, że prawdopodobnie nietrzeźwy zajmuje się dziećmi, policjantów powiadomiła anonimowa osoba.Patrol policji przybyły na miejsce potwierdził tę informację. W jednym z mieszkań przy ul. Sikorskiego w Kętrzynie pijany mężczyzna opiekował się trójką dzieci w wieku 4, 6 oraz 7 lat.

Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 45-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego wydanego przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Mężczyzna został skazany na karę roku pozbawienia wolności za przestępstwo, którego dopuścił się poza granicami kraju.

Mieszkaniec gminy Kętrzyn został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po przeprowadzonej interwencji dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwej osobie. O całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny. Natomiast mężczyzna najbliższy rok spędzi za kratkami.

źródło: policja