Bartoszyczanki na kwarantannie zostały aktorkami serialu

Joanna Chilmanowicz ze Stowarzyszenia Projekt Kobieta, wcieliła się w rolę Magdy Adamskiej (Fot. Archiwum stowarzyszenia)

Jedni czasie epidemii koronawirusa nadrabiali zaległości literackie, drudzy trenowali umiejętności kulinarne, a my dziewczyny ze Stowarzyszenia Projekt Kobieta, wpadłyśmy na pomysł zrealizowania koronawirusowej serii filmowej zatytułowanej „Do góry koroną” — mówi Joanna Chilmanowicz ze Stowarzyszenia Projekt Kobieta, z która rozmawiamy o okolicznościach powstania pierwszego bartoszyckiego serialu komediowego.


— Skąd pomysł na to, żeby w Bartoszycach zrealizować serial komediowy?
— Czas kwarantanny był trudnym okresem chyba dla nas wszystkich. Każdy, kto na co dzień jest czynny zawodowo doskonale wie, czym było dla niego nagłe wprowadzenie obostrzeń związanych z szerzącą się pandemią koronawirusa, nakazujących pozostanie w domach. Jedni w tym czasie nadrabiali zaległości literackie, drudzy trenowali umiejętności kulinarne, a my dziewczyny ze Stowarzyszenia Projekt Kobieta, wpadłyśmy na pomysł zrealizowania koronawirusowej serii filmowej zatytułowanej „Do góry koroną”. Inicjatorką tego projektu była Monika Komorowska, serialowa Anna Brzozowska. Monika wpadła na pomysł, a my bez zastanowienia w to weszłyśmy. Inspiracją do realizacji miniserialu była oczywiście panująca wówczas sytuacja, pozwalająca na kontaktowanie się z innymi ludźmi najlepiej w systemie online.

— Serial „Do góry koroną” to…
— Jest to pięć kilkuminutowych odcinków, przedstawiających historię rodzinną, którą skwitować można tylko w jeden sposób: jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Obsada serialu jest oczywiście czysto amatorska. Rolę Magdy Adamskiej odgrywam ja czyli Joanna Chilmanowicz, Anny Brzozowskiej – Monika Komorowska, a Heleny Stanley – Edyta Kiewisz.

— Nagranie serialu to nie bułka z masłem. Wymaga sporych umiejętności i kreatywności. Jak przebiegały prace i kto was wspierał?
— Nie jest tajemnicą, że realizacja projektu była dla nas sporym wyzwaniem. Musiałyśmy wejść nie tylko w role naszych serialowych bohaterek, ale również być reżyserkami, scenarzystkami, makijażystkami itd. Praca nad projektem „Do góry koroną” zmotywowała nas, jednym słowem, do poznania dotąd nieznanego. Montażem serialu zajęli się Patryk Wąsowicz i Piotr Motek, za co chciałybyśmy im serdecznie podziękować. Ich praca i włożony w nią trud okazały się nieocenione.

— Stowarzyszenie Projekt Kobieta coraz prężniej działa na niwie kulturalnej Bartoszyc i okolic.
— Działalność naszego stowarzyszenia skupia się na promowaniu i szerzeniu kultury wśród mieszkańców małych miejscowości, działalności charytatywnej i co dla nas istotne – dialogu wielopokolenionym. Poza tym stawiamy na rozwój pozazawodowych zainteresowań,czego jesteśmy żywym przykładem. Chciałybyśmy tym przedsięwzięciem pokazać, że w miejscu, w którym na co dzień żyjemy, nie musi być nudno. Pasje można realizować w każdym wieku, a po cichu liczymy na to, że to nasze amatorskie aktorstwo zainspiruje innych do podejmowania podobnych
— Dziękuję za rozmowę, a naszych czytelników zachęcam go obejrzenia serialu „Do góry koroną” na stronie Stowarzyszenia Projekt Kobieta

Tomasz Miroński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net