Rosjanin nielegalnie przekroczył granicę. Pod polską strefę przyjechał na rowerze

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali Rosjanina, który przekroczył granicę w miejscu niedozwolonym. Celem mieszkańca obwodu kaliningradzkiego był kraj UE. 24-latek został przekazany już rosyjskim służbom.


Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. trzecią w nocy w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Bezledach. Strona rosyjska poinformowała polską Straż Graniczną o zadziałaniu urządzeń sygnalizacyjnych. Do akcji ruszyły wzmożone patrole.

Mieszkaniec Kaliningradu w rejon granicy przyjechał rowerem, następnie pieszo przekroczył nielegalnie granicę z Rosji do Polski. Jak przyznał, chciał dostać się do jednego z krajów UE — relacjonuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. — Cel migracyjny potwierdzały też znalezione przy obcokrajowcu dokumenty osobiste.

Rosjanin złożył wyjaśnienia w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. W trakcie spotkania granicznego 24-latka przekazano rosyjskim służbom.

źródło: W-MOSG