Kętrzyn ma problem z… alkoholem? Miasto rozważa ograniczenie sprzedaży w godzinach nocnych

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Na oficjalnej stronie facebookowej miasta Kętrzyn pojawiła się ankieta dotycząca ograniczeń sprzedaży alkoholu. Wszystko za sprawą złożenia ponownie wniosku o ograniczenie sprzedaży alkoholu na wynos w godz. 22.00 – 6.00 przez mieszkańców ulicy Mazurskiej.W obrębie budynków przy ul. Mazurskiej znajdują się dwa sklepy monopolowe, otwarte w godzinach nocnych. Klienci tych sklepów spożywają alkohol, hałasują, używają wulgarnych słów, biją się, a także wypróżniają się pod naszymi klatkami. Interwencje organów ścigania niewiele wnoszą ze względu na rotacyjność grup spożywających. Wielu z nas wstaje rano do pracy, część ma małe dzieci — uzasadniają swój wniosek mieszkańcy.

Już w zeszłym roku rozmawialiśmy w tej sprawie z radnymi, zdecydowaliśmy o zwiększeniu patroli Straży Miejskiej w tamtym miejscu, prosiliśmy też o to policję. Rozumiemy mieszkańców Mazurskiej, ale rozumiemy też właścicieli sklepów, którzy mówią że takie ograniczenie spowoduje zwolnienia części pracowników — mówi Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna. — Decyzji w tej sprawie nie podejmuje burmistrz tylko Rada Miasta.

Wniosek, który najpewniej stanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej, popiera Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

źródło: UM Kętrzyn