Spotkajmy się na molo. Folkowcy z Madamme zapraszają

zespół/archiwum

„Cześć, spotkajmy się na molo” – zapraszają na swój koncert na mrągowskim molo muzycy folkowego zespołu Madamme. Koncert odbędzie się już 18 lipca o godzinie 14. w ramach akcji „Muzyka na ulice”Nazywają się Madamme. Są zespołem grającym muzykę określaną jako folk/folk rock. Fani tego gatunku mogą szykować się na podróż za ocean z niesamowitym brzmieniem i niepowtarzalnym klimatem.

Członkowie Madamme spotkali się we wrześniu 2016 roku, dzierżąc gitarę, ukulele, bas, siedząc przy pianinie i perkusji, aby tworzyć muzykę, której punktem wyjścia jest folk/folk rock. — Od początku wiedzieliśmy jednak, że co prawda zespoły takie jak Mumford&Sons, The Lumineers, czy Of Monsters And Men będą naszą inspiracją, ale swoją muzyczną drogę musimy odnaleźć sami — piszą sami o sobie. — W maju 2017 roku byliśmy gotowi, żeby pokazać swoją twórczość publiczności, co uczyniliśmy podczas Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych, a także kilkudziesięciu kolejnych koncertów w miejscach nierzadko oddalonych od naszych rodzinnych stron o setki kilometrów.

W marcu 2018 roku muzycy Madamme dotarli do finału Zimowej Giełdy Piosenki, w maju do półfinału Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, zaś w czerwcu do finału festiwalu Emergenza. W marcu 2019 roku wrócili do koncertowania po przerwie spowodowanej zmianami personalnymi w zespole i przekształceniu się z kwartetu w kwintet, zaś już w sierpniu grali pierwsze zagraniczne koncerty podczas Sofar Sounds we Lwowie. Na swoim koncie mają wydanie czteroutworowej EPki, singla, a w planach nagranie długogrającego albumu.

organizator