Ucieczka za granicę nie dała schronienia. Mieszkańcy Kętrzyna przechwyceni przez policję brytyjską i czeską

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Intensywna praca kętrzyńskich policjantów doprowadziła do zatrzymania poszukiwanych listami gończymi. Na terytorium Wielkie Brytanii ukrywał się mężczyzna, za którym został wydany europejski nakaz aresztowania. Drugi w momencie zatrzymania przebywał na terenie Czech. Trzeci został zatrzymany w Polsce, a konkretnie w Reszlu.


Pierwszy z poszukiwanych ukrywał się przed organami ścigania od czerwca 2017 roku. Funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy policji wykonując szereg czynności w tej sprawie, natrafili na trop 46-latka. Intensywna praca operacyjna doprowadziła ich do Wielkiej Brytanii, gdzie poszukiwany przebywał od jakiegoś czasu. Przyczyną jego emigracji było uniknięcie odpowiedzialności karnej. Za mężczyzną został wydany europejski nakaz aresztowania. Mieszkaniec Kętrzyna ma na swoim koncie liczne oszustwa, za które spędzi w więzieniu 3 lata.


23-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn poszukiwany był od kwietnia 2018 roku za kradzieże i wykroczenia, w tym min. niszczenie mienia. Za mężczyzną został wydany list gończy. Istniało spore prawdopodobieństwo, że i on ukrywa się poza granicami państwa. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latek przebywa w Pradze, gdzie również popełnił przestępstwo brutalnego znęcania się nad polskimi obywatelami pracującymi w Czechach. Mężczyzna wymuszał od rodaków pieniądze. Teraz ma do odbycia karę ponad roku pozbawienia wolności.

Natomiast w piątek (10.07) policjanci z Reszla zatrzymali przy ul. Kolejowej poszukiwanego 53-latka. Mieszkaniec gminy Reszel poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Krewki 53-latek już trafił do Zakładu Karnego.

źródło: policja