Wysyp pijanych rowerzystów na drogach powiatu bartoszyckiego

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Sezon rowerowy w pełni. Niestety część rowerzystów, nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, na jednoślad wsiada z… promilami. W czasie minionego weekendu bartoszyccy policjanci zatrzymali aż 3 pijanych rowerzystów. Rekordzista może pochwalić się niechlubnym wynikiem ponad 3 promili alkoholu w organizmie.


W piątek (10.07) na jednej z ulic Bartoszyc policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 61-letniego rowerzystę. Mieszkaniec Bartoszyc miał w organizmie ponad dwa promile. Jego rower został zabezpieczony w komendzie policji.


W sobotę policjanci z Bisztynka zatrzymali w Wozławkach 45-latka z gminy Bisztynek, który jechał rowerem mając w organizmie dwa promile alkoholu. Mężczyzna jest pod tym względem doskonale znany policjantom. W minionym roku był zatrzymywany na kierowaniu „po pijaku” ciągnikiem rolniczym i rowerem.

Z kolei w niedzielę po południu w Maszewach policjanci z drogówki zatrzymali 53-latka z gminy Bartoszyce. Mężczyzna jechał rowerem mając w organizmie aż trzy promile alkoholu.

Pijani rowerzyści muszą liczyć się z tym, że za popełnione wykroczenie sąd może wydać im zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat – przypomina mł. asp.  Marta Kabelis, rzecznik bartoszyckiej policji. Grzywna, przewidziana za to wykroczenie, może wynieść nawet 5 tys. złotych.

źródło: policja