Krwiodawcy aktywni w regionie. Oddawali krew w Kętrzynie i Mrągowie

Fot. W-MOSG

We wtorek na Placu Piłsudskiego w Kętrzynie odbyła się mobilna akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach. Cennym darem podzieliło się 39 osób. Do potrzebujących trafi 17,550 ml krwi. W środę po raz kolejny podobna akcja odbyła się także w Mrągowie. Tamtejsi krwiodawcy oddali 10 litrów życiodajnego płynu.Kętrzyńską akcję krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj Krew – Uratuj Życie” zabezpieczało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Bartoszycach. Uczestnikami zbiórki byli mieszkańcy Kętrzyna, Barcian i okolicznych miejscowości oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Serdecznie dziękujemy za udział Honorowym Dawcom Krwi oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do odbycia zbiórki krwi poprzez udostępnianie, przekazywanie informacji o planowanej akcji — mówi kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wyzwanie po raz kolejny przyjęli krwiodawcy z Mrągowa i okolic. W środę – także na Placu Piłsudskiego, ale tym razem w Mrągowie – krew oddały 22. osoby. Tego dnia zebrano 10 litrów krwi. — Mieszkańcy powiatu mrągowskiego, gminy Mrągowo i Mrągowa jak zwykle nie zawiedli, przyszli i oddali honorowo krew. Jesteście kochani — podsumowuje Jacek Gajda, prezes mrągowskiego klubu HDK.

Od początku roku mrągowianie oddali już 145,800 litrów! Kolejna akcja odbędzie się tam niedługo, bo 22 lipca (środa).

ms