Kolejna droga w gminie Mrągowo doczeka się remontu ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych

Gmina Mrągowo pozyskała ponad 400 tys. na remont drogi w Polskiej Wsi. Fot. archiwum gminy

Gmina Mrągowo pozyskała środki na remont kolejnej drogi, tym razem w miejscowości Polska Wieś. To kolejna inwestycja gminy, która jest możliwa dzięki środkom Funduszu Dróg Samorządowych.Miło nam poinformować, że wybudujemy kolejną drogę z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych — informuje Piotr Piercewicz, wójt gminy Mrągowo. — Tym razem pozyskaliśmy środki na odcinek drogi w Polskiej Wsi (kolonia). W ramach projektu powstanie fragment drogi o nawierzchni bitumicznej.

Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na około 600 tysięcy złotych. Dofinansowanie, które udało się pozyskać, wynosi 411 tysięcy złotych.

Szykujemy kolejne projekty i wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych, który stanowi dla nas ogromne wsparcie w realizacji drogowych planów. Droga w Polskiej Wsi będzie już trzecią inwestycją drogową ze wsparciem FDS w Gminie Mrągowo w tej kadencji — odaje wójt Piercewicz.

Wcześniej remontu doczekała się droga gminna nr 169032N w obrębie Ruskiej Wsi, a także odcinek pomiędzy Wolą Muntowską a Piotrówką.

ms

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net