Nietrzeźwa 58-latka wjechała w bramę posesji. Policja znalazła ją śpiącą na przystanku

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. materiały policji

58-latka wjechała w bramę posesji. Przyczyną nieudanego manewru był alkohol, pod działaniem którego kobieta wsiadła za kierownicę. Za ten nieodpowiedzialny wybryk grozi jej kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.W środę po godzinie 19.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację, że w miejscowości Grabowo doszło do zdarzenia drogowego. Pod wskazany adres niezwłocznie pojechali policjanci.

Na miejscu funkcjonariusze zastali świadka, który przekazał, że w bramę jego posesji uderzyła kobieta kierująca osobowym renault — mówi asp. Dorota Kulig, oficer prasowy mrągowskiej policji. — W momencie, gdy wysiadła z auta zauważył, że jest nietrzeźwa, dlatego zabrał jej kluczyki. Funkcjonariusze zastali 58-latkę śpiącą na przystanku autobusowym znajdującym się nieopodal. Sprawdzenie stanu trzeźwości przy pomocy policyjnego Alcoblow dało wynik pozytywny. Stan ten zapewne potwierdzi też badanie krwi, które wykonano. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net