Bartoszyccy strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów lasu

Fot. archiwum nadleśnictwa

Zawodowi strażacy z Bartoszyc oraz strażacy ochotnicy z terenu gmin Bartoszyce i Bisztynek w ramach ćwiczeń zorganizowanych wspólnie z leśnikami przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach trenowali taktykę i technikę gaszenia pożarów lasu. Ćwiczenia odbyły się na terenie leśnictwa Górzyste (Nadleśnictwo Bartoszyce).


Założenia taktyczne, poza gaszeniem pożaru lasu, przewidywały zadania z zakresu ratownictwa medycznego, radiowej koordynacji działań, w tym działań z powietrza oraz dostarczania wody na duże odległości, co jest umiejętnością potrzebną w kontekście panującej suszy.

Fot. archiwum nadleśnictwa

W ćwiczeniach wziął udział samolot gaśniczy, dziesięć jednostek ochotniczych i państwowych straży pożarnych oraz samochód patrolowy Straży Leśnej. Wspólnie trenowało ponad pięćdziesięciu strażaków oraz pracownicy Lasów Państwowych. Poczynaniom podległych jednostek bacznie przyglądali się rozjemcy z KP PSP Bartoszyce oraz obserwator z RDLP w Olsztynie. Ćwiczenia zakończyła odprawa i wspólny posiłek.

Dla nas leśników trening współdziałania z jednostkami Straży Pożarnej to bardzo istotny element podnoszenia poziomu bezpieczeństwa zarządzanych lasów. — Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju — podsumował nadleśniczy Zygmunt Zbigniew Pampuch.

źródło: Nadleśnictwo Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Fot. archiwum nadleśnictwa