Oscar Jensen zaprasza na spotkanie z rock and rollem [ROZMOWA]

Zespół Rock&Roni wystąpi w Kętrzynie 25 lipca. Fot. Paweł Sałamucha

W piątek 25 lipca zapraszamy na wieczór coverowy z zespołami Rock&Roni i Bridge Band. Koncert odbędzie się w amfiteatrze przy ul. Kajki 2 w Kętrzynie – będzie to pierwsza tegoroczna impreza w tym miejscu. Wstęp wolny, zatem wypada być. Szczególnie, jeśli ktoś lubi (kocha) dobrego rock’and’rolla.


Zespół Rock&Roni wystąpi w Kętrzynie 25 lipca. Fot. Paweł Sałamucha

W pierwszym z zespołów wokalistą jest charyzmatyczny Oscar Jensen, którego część naszych Czytelników może kojarzyć z występu w telewizyjnym show Śpiewajmy razem. All Together Now. Grupa istnieje od 2017 roku, a jego „mózgiem” jest gitarzysta Roland „Roni” Gloger, który w Kętrzynie scenę zdobywał już z Hiroshimą (zwycięzca Konfrontacji’2014). Szykuje się zatem nietypowy wieczór coverowy. W kętrzyńskim amfiteatrze dwa zespoły i… mnóstwo dobrej muzyki!
Tymczasem zapraszamy na krótki wywiad z Oscarem…

Tęskniłeś za graniem na żywo?
— Tęskniłem i to bardzo! Ostatni raz stałem na scenie w lutym tego roku, mając przed sobą niemałą trasę koncertową, a tu nagle trzeba było się chować po domach z powodu szalejącego wirusa… Mam potrzebę grania, ale rozumiem tę całą sytuację, chyba każdy z nas zrozumiał jak postępować w dzisiejszych czasach. Myjcie ręce i zachowujcie między sobą dystans społeczny – nie dotyczy żon i koleżanek (śmiech).

W Kętrzynie zapowiada się wieczór coverowy, tymczasem o ile mnie pamięć nie myli Rock&Roni ma własny repertuar… Co usłyszymy w sobotę 25 lipca w kętrzyńskim amfiteatrze?
— Przede wszystkim klasycznego rock&rolla (śmiech). Z Rock&Roni pobawimy się coverami i naszymi własnymi autorskimi utworami, które od dłuższego czasu dla Was przygotowujemy! Wydobędziemy z siebie mnóstwo energii. Musicie państwo to zobaczyć!

Doszły mnie słuchy, że skład R&R na ten kętrzyński koncert nieco się zmieni. Zdradzisz jakieś szczegóły?
— Ha ha ha! Nic nie powiem! To niespodzianka!

Co z twoją karierą solową? Zamierzasz się jeszcze gdzieś pokazywać w telewizyjnym show?
— Moja kariera wciąż się toczy własną ścieżką! Nadchodzi kolejna płyta, która – mam nadzieję – nie tylko porwie do tańca młodych rówieśników, ale stworzy klimat zadymionego baru w L.A. W telewizji lubię się pojawiać, zarówno jako gość, czy występować jak to było w przypadku programu Śpiewajmy razem. All Together Now. Póki co nie ma takiego programu, gdzie mógłbym się zaprezentować. Poczekajmy chwilę (śmiech).

A jak to jest z tym twoim… obywatelstwem? 100% Polak czy trochę też Kanadyjczyk?
— Pół na pół. 50% Polak, 50% Kanadyjczyk.

Ogólnie nie próżnujesz. Rock&Roni nie jest chyba jedynym projektem, z którym realizujesz się muzycznie?
— Ja nawet nie wiem jakie projekty zacząłem (śmiech). Jest tego mnóstwo, ale proszę nie myśleć, że coś rozgrzebuję, a później zostawiam. Zorganizowałem sobie tak czas na wszystko, że zachodzi pełna symbioza między wszystkimi projektami i znajduję czas na wszystko! Zatem: Oscar Jensen, Rock&Roni, 2Lips, W Dobrą Stronę + kilka, które niedługo rozpocznę.

To jeszcze raz – co usłyszymy i zobaczymy 25 lipca w kętrzyńskim amfiteatrze?
Zapraszam państwa 25 lipca do kętrzyńskiego amfiteatru. Po godz. 18:00 wystąpię ja – Oscar Jensen – z zespołem Rock&Roni. Będzie rock&roll, punk rock, a także piosenki, które znacie po polsku i po angielsku. WSTĘP FREE! DO ZOBACZENIA!!!

rozmawiał Marek Szymański