Po alkoholu ruszyli kajakiem w nocny rejs po jeziorze Probarskim. Do tragedii brakowało niewiele

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Do tragicznego w skutkach zdarzenia mogło dojść na jeziorze Probarskim (gm. Mrągowo). Pływająca kajakiem para przewróciła się do wody. Na szczęście pomoc przyszła w porę, ale badanie stanu trzeźwości wykazało, że obydwoje byli pijani.


Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. — Około godziny trzeciej przypadkowy świadek usłyszał krzyki i wołanie o pomoc dobiegające z jeziora Probarskiego — relacjonuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy mrągowskiej policji. — Mężczyzna podpłynął łódką, by pomóc dwóm osobom znajdującym się w wodzie wydostać się na brzeg.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod wskazany adres ustalili, że 20-latka i 29-latek wybrali się w nocy popływać kajakiem. W pewnym momencie stracili równowagę i przewrócili się do wody. Na ich szczęście pomoc przyszła w porę i bezpiecznie dostali się na brzeg.

Badanie alkomatem wykazało, że obydwoje mieli blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie — dodaje rzeczniczka. — W konsekwencji za pływanie kajakiem w stanie nietrzeźwości zostali ukarani mandatami po 250 złotych i w tej sytuacji była to najmniejsza dolegliwość w porównaniu z tym co mogło się stać. Pamiętajmy, woda to żywioł, wystarczy tylko chwila by stracić w niej życie.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net