Barciany. Bił i wyzywał żonę, groził jej śmiercią. W końcu kobieta nie wytrzymała

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca gm. Barciany, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał kobietę, a także groził pozbawieniem życia. Pokrzywdzona miała już dość, dlatego złożyła zawiadomienie o psychicznym i fizycznym znęcaniu się.Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć „Niebieską Kartę” — informuje mł. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy kętrzyńskiej komendy policji. Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z komendy w Kętrzynie zostali wezwani na interwencję. Zakończyli ją zatrzymaniem mieszkańca gminy Barciany w policyjnej celi.

Pokrzywdzona miała dość takiego zachowania i traktowania przez męża i w kętrzyńskiej komendzie złożyła zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym — dodaje rzeczniczka policji. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad żoną oraz uszkodzenia jej ciała. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz 46-latek będzie się meldował raz w tygodniu w jednostce policji. Ponadto ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego, każdy kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.