Nad wodą, w górach czy w domu. Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

Fot. policja/archiwum

Wakacje to czas kiedy dzieci wyruszają na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci i młodzież na letni wypoczynek.W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2020” dzielnicowi z terenu gminy Kętrzyn sierż. sztab. Justyna Śpiewak i asp. Robert Żyrkowski wspólnie z profilaktykiem społecznym spotkali się z młodzieżą przebywającą na obozie w Gierłoży. Poruszono podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, na drodze, ale też w domu i w kontaktach z osobami obcymi lub rówieśnikami. Policjanci ostrzegali przed brawurą, a także co zrobić, gdy się zgubimy lub potrzebujemy szybkiej pomocy.

Omówione zostały aspekty dotyczące bezpieczeństwa w czasie kąpieli podkreślając, jak ważne jest  kąpielisko strzeżone z ratownikiem, a jak może być niebezpieczny akwen np. staw, rzeka, czy jezioro gdzie nikt nie czuwa nad bezpieczeństwem kąpiących — mówi mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik kętrzyńskiej policji. — Funkcjonariusze przypomnieli jakie mamy prawa i obowiązki uczestnika ruchu drogowego. Wiedząc, że wakacje to również czas wzmożonych prac polowych, przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w pobliżu maszyn rolniczych.

Policjanci poruszyli temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencji negatywnych zachowań. A na zakończenie swojej wizyty życzyli przede wszystkim niezapomnianych wrażeń i wyjątkowo udanego wypoczynku.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net