„Pijany poranek” w Bartoszycach? Czterech kierowców zatrzymanych z samego rana

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. materiały policji

W środę z samego rana policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali aż czterech pijanych kierowców. Rekordzista dnia miał 2,7 promila. Wszystkim czterem pijanym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Czeka ich odpowiedzialność przed sądem za popełnione przestępstwo.Przed godz. 5:00 na ul. Bema policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 68–latka kierującego renaultem. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy, które miał w aż dziewięciu (sic!) kategoriach.

Chwilę później na tej samej ulicy skontrolowali 42–latka jadącego VW – mężczyzna miał w organizmie aż 2,7 promila alkoholu. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy.

Przed godz. 7:00 również na ul. Bema kolejny pijany kierujący jechał kią. 58–latek z gminy Bartoszyce  miał w organizmie prawie 0,9 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zatrzymali policjanci.

Czwarty pijany kierujący tego poranka „wpadł” na kierowaniu po alkoholu na ul. Nowowiejskiego kilka minut po 7:00. 44–latek z gminy Bartoszyce miał w organizmie prawie 0,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

– Pijanym za kierownicą kodeks karny przewiduje dotkliwe konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Mężczyźni stracą prawo jazdy na okres nie krótszy niż 3 lat – mówi rzecznik bartoszyckiej policji. – Kolejna dolegliwość dla pijanych za kierownicą jest obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie co najmniej 5 tys. złotych.

Alkohol jest substancją psychoaktywną, która bardzo silnie oddziałuje na organizm człowieka, przede wszystkim spowalnia działanie układu nerwowego w wyniku czego osoba będąca pod wpływem alkoholu traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych zarówno przez sam organizm jak i tych, które docierają z zewnątrz. Jazda pod wpływem alkoholu uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Pijany kierujący stwarza poważne zagrożenie zarówno sobie jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net