Dzielnicowi na „czarnych rumakach” czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy Kętrzyn

Fot. policja

Dzielnicowi z Kętrzyna będą poruszać się po drogach powiatu już nie tylko w radiowozach. Dzięki motocyklom mundurowi szybciej dotrą do mieszkańców potrzebujących pomocy. Jednoślady będą wykorzystywane przez dzielnicowych z terenu gminy Kętrzyn w ich codziennej służbie.


Policyjne motory już od kilku lat wykorzystywane są w służbie przez policjantów kętrzyńskiej drogówki. — W ręce kętrzyńskich policjantów trafiły dwa motocykle marki Kawasaki — mówi mł. asp. Ewelina Piaścik. — Będą z nich korzystać, na co dzień nasi dzielnicowi. Pojazdy pozwolą na szybkie i bezpieczne przemieszczanie się policjantów w ich rejonie służbowym.

Dzięki nim dzielnicowi są bardziej mobilni i sprawniej mogą dotrzeć do mieszkańców swoich rejonów służbowych. W głównej mierze patrolowane będą obszary rekreacyjne i turystyczne, do których nie można sprawnie wjechać radiowozem.

Jednak nie każdy może pełnić motocyklową służbę. Mogą z niej korzystać jedynie policjanci, którzy ukończyli specjalistyczny kurs prowadzenia motocykli. — Motocykliści, motorowerzyści muszą się mieć na baczności, bo obok nich na ulicach pojawili się również mundurowi na służbowych motocyklach — dodaje rzeczniczka kętrzyńskiej policji.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net